• Altınoluk / Balıkesir
  • ınfo@heramis.com.tr
  • Duyurular

Deniz

Heramis Deniz

Yaz denildiğinde akla gelen ilk şey  DENİZ. Tercih sebeplerimizin başında eğlenmek serinlemek gelse de, içinde bulundurduğu maddeler sayesinde deniz suyunun bir çok hastalığın tedavisinde olumlu etkilere sahiptir. İnsan vücudu bünyesinde yer alan 84 maddeyi bünyesinde barındıran su, vitamin deposu özelliği taşımaktadır. Mineral tuzları, amino asitler ve eser elementlerden oluşan deniz, doğal tedavi yöntemidir. Deniz suyunu içerisinde bulundurduğu mineraller sayesinde çocuk gelişiminde de önemli bir yere sahiptir.

 

Deniz suyu aynı zamanda kesik yaralarında, alerjik durumlarda oluşan izlerde, sivilce, apne ve isilikte ve  bunun yanında farklı sebeplerle tahriş olan bölgelerin tedavisinde de olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Farklı cilt ve deri hastalıkları sedef, egzama vs gibi tedavisinde deniz suyunun çok büyük katkısı bulunmaktadır. Vücuttaki toksinlerden arındırmaya da yardımcı olan deniz suyunun saç sağlığı ve ölü hücrelerin yok olması, bunun yanında bağışıklığın kuvvetlenmesi, vücuttaki enfeksiyon, parazit, mikrop, bakteri gibi zararlı etkenlerden kurutulma noktasında da çokça faydası bulunmaktadır.

 

Deniz suyu aynı zamanda birçok psikolojik rahatsızlığa da iyi gelmektedir. Bunların başında anksiyete, depresyon, asabiyet, agresiflik, ruhsal bozukluklar gelmekte olup içinde bulundurduğu farklı mineraller sayesinde tedavi sürecinde olumlu etkileri vardır. Bu minarelerin rahatlatıcı etkisi olduğundan mutluluk ve huzur verir. Aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırır ve mideyi rahatlatır. Mantar gibi olumsuz etkenlerden vücudu arındırır. Özellikle erkeklerin korkulu rüyası ayak kokusu ve ter kokusunu giderme de başarılıdır